cărţi,librărie on line
Librăria JOVIS
Cărţi pentru o lume mai bună®
Sunteţi aici: Acasă » Sexualitate » Taina Menstruaţiei
Ultimele cărţi intrate în librăria Jovis
Taina Menstruaţiei vol. 1 + 2

Taina Menstruaţiei

vol. 1 + 2

Autor(i): Gregorian Bivolaru
Editura: Venusiana
Anul apariţiei: 2011
Pagini: 383 + 400 (15x21 cm)
Preţ: 57.00 Lei

Această carte, mult îmbogăţită faţă de ediţia anterioară, este, am putea spune o sinteză ce dezvăluie tainele menstruaţiei, ce sunt cunoscute cu adevărat DOAR DE CEI INIŢIAŢI. Ea oferă totodată o gamă complexă de modalităţi utile (unele dintre ele inedite), pentru a diminua fluxul menstrual sau chiar pentru a suspenda complet menstruaţia, AMORSÂND TOTODATĂ UN PROCES DE TRANSMUTAŢIE BIOLOGICĂ A SECREŢIILOR SPECIFICE LA TEMPERATURA TRUPULUI. ASTFEL, FEMEIA CE REUŞEŞTE ACEASTA EXPERIMENTEAZĂ ÎN PROPRIUL El TRUP Şl ÎN PROPRIA El FIINŢĂ ANUMITE FENOMENE ALCHIMICE Şl DESCOPERĂ ÎN FELUL ACESTA CU O BUCURIE CRESCÂNDĂ CĂ SECREŢIILE MENSTRUALE (MATERIA) SE TRANSFORMĂ ÎN MOD GRADAT ÎNTR-O ENERGIE IMENSĂ CE SE ACUMULEAZĂÎN SFERA AUREI SALE CARE SE EXPANSIONEAZĂ.

Diminunarea considerabilă sau suspendarea totală a proceselor fiziologice ale menstruaţiei - ce se realizează întotdeauna pe căi ce sunt perfect naturale - conferă femeilor care reuşesc aceasta o mulţime de avantaje care se reflectă nu numai în practica din ce în ce mai intensă şi profundă a continenţei amoroase, căci aceasta le permite totodată să atingă o stare extraordinară de vitalitate, le conferă şi o forţă psihică mult mărită, face să apară o energie mentală extraordinară, facilitează trezirea anumitor capacităţi paranormale latente (SIDDHI-uri), toate acestea fiind însoţite şi de o mulţime de TRĂIRI EXCEPŢIONALE de natură spirituală.

Femeile intuitive, inteligente, senzuate, vitale, afectuoase şi armonioase care aspiră, AICI Şl ACUM, să devină cu mult mai mult decât ceea ce sunt, pentru a reuşi astfel să se depăşească vor fi inspirate să studieze cu muLtă atenţie cartea „Taina menstruaţiei“, ce le conferă în această direcţie o mulţime de sotuţii perfect naturale, practice. PRIN INTERMEDIUL GRAMULUl DE PRACTICĂ, ele se vor putea convinge pe deplin CĂ SUSPENDAREA PERFECT NATURALĂ Şl ARMONIOASĂ A MENSTRUAŢIEI (CE ESTE ÎNTOTDEAUNA ÎNSOŢITĂ DE UN APORT IMENS DE ENERGIE, CARE SE ACUMULEAZĂ ÎN UNIVERSUL LOR LĂUNTRIC) LE AJUTĂ CHIAR EXTRAORDINAR DE MULT, NU NUMAI SĂ-ŞI ACCELEREZE, Cl CHIAR SĂ-ŞI DESĂVÂRŞEASCĂ PROCESUL DE TREZIRE A STĂRII DE SHAKTI, MAI ALES ATUNCI CÂND ELE PRACTICĂ ÎN PARALEL HATHA YOGA.

Prin suspendarea menstruaţiei, în universul lăuntric al femeii apar o mulţime de fenomene şi transformări uimitoare, însă mai mult decât atât, o astfel de femeie va avea întotdeauna la dispoziţie o energie uriaşă. Această energie gigantică, ce se află oricând la dispoziţia ei, îi permite să realizeze la scurt timp după aceea felurite performanţe ce sunt uimitoare. O astfel de femeie devine implicit excepţională, căci ea poate să realizeze cu o mare uşurinţă veritabile minuni, atât în propriul univers lăuntric, cât şi în ambianţa imediată şi îndepărtată în care ea se manifestă după aceea, în ipostaza de FASCINANTĂ forţă FEMININĂ benefică a naturii (SHAKTI).

Cartea „Taina menstruaţiei“ (considerabil îmbogăţită faţă de prima ediţie) prezintă în final o mulţime de confesiuni intime ale unor astfel de femei pline de aspiraţie şi perseverente care au atins deja această performanţă (suspendarea menstruaţiei).

Aceste femei au descoperit că întotdeauna, UN GRAM DE PRACTICĂ VALOREAZĂ CÂT TONE DE TEORIE.

În cazul în care şi voi aspiraţi să vă transformaţi cu mult mai mult în bine decât celelelate femei, veţi putea să puneţi neîntârziat în practică unele dintre metodele naturale de suspendare a menstruaţiei şi în felul acesta veţi reuşi să descoperiţi cu încântare că întotdeauna, ele „funcţionează“.

Chiar şi diminuarea cu numai o zi sau două a duratei pe care o consideraţi deja „obişnuită“ a scurgerilor menstruale va fi întotdeauna (fără excepţie) receptată în universul vostru lăuntric printr-o creştere proporţională şi în mod evident considerabilă a energiei voastre lăuntrice. Acest aspect semnificativ va fi totodată un sui generis „aperitiv“ ce vă va înteţi foamea pentru performanţele voastre ulterioare (ce se vor încheia cu suspendarea aducătoare de mari bucurii spirituale a menstruaţiei).


Despre autor(i):

Gregorian Bivolaru este profesor de yoga şi fondatorul Mişcării de Integrare Spirituală în Absolut.

În noiembrie 2005 a fost ales membru pe viaţă, cu drepturi depline, al Consiliului Mondial Yoga, cel mai înalt for de conducere al Federaţiei Internaţionale de Yoga.

A început să predea yoga din 1971. Tot în acea perioadă este pus sub urmărire şi persecutat de către Securitate pe motiv că preda yoga şi coresponda cu Mircea Eliade care era în exil.

În 1990, Gregorian Bivolaru obţine titlul de „profesor de yoga“ de la „International Himalayan Vishvaguru Yoga University“, şi de la „High Studies School from the Universal Academy for Peace“.

Tot în 1990 Gregorian Bivolaru bune bazele Mişcării de Integrare Spirituală în Absolut care numără peste 30 000 de membri.

După 1989 deşi practica yoga e din nou permisă Gregorian Bivolaru e în continuare persecutat şi hărţuit de autorităţile române.

În prezent locuieşte în Suedia unde a primit azil politic.


Alte cărţi scrise de Gregorian Bivolaru:




Vă mai recomandăm:

Hatha yoga pentru yoghinii începători şi avansaţi care sunt plini de aspiraţie
Gheranda Samhita
Minienciclopedia sucurilor şi băuturilor perfect naturale şi regenerante

Minienciclopedia sucurilor şi băuturilor
perfect naturale şi regenerante
Cartea despre sex De la sex la supraconştiinţă

Cartea despre sex
De la sex la supraconştiinţă
Cartea despre femei Cum putem intra în contact cu puterea spirituală a feminităţii

Cartea despre femei
Cum putem intra în contact cu puterea spirituală a feminităţii
*   *   *
Copyright © 2012 - Librăria Jovis - librărie virtuală,vânzare cărţi on-line
– Cărţi pentru o lume mai bună®

www.anpc.ro