Talentul nu este suficient
Descoperă opțiunile care te vor purta mai departe decât îți permite talentul
Autor(i): Dr. John C. Maxwell,Editura: Amaltea
Colecţia: Antreprenoriat și afaceri
Anul apariţiei: 2008
Pagini: 304 (13x20 cm)
Preţ: 45,00 Lei
Disponibilitate: în stoc
John C. Maxwell, unul dintre cei mai populari autori, potrivit New York Times, are un mesaj pentru cei care cred că talentul este răspunsul la orice problemă: Talentul nu este suficient. Mulți dintre oamenii talentați care au un avantaj asupra celorlalți îl pierd pentru că în loc să și-l îmbunătățească în permanență, se odihnesc pe lauri. Consideră că talentul îi va menține în top. Ei nu își dau seama care este adevărul: dacă nu încep să și-l valorifice, alții ii vor întrece. Talentul este mai des întâlnit decât își imaginează.
Există oameni ca Jefferson, Nameth, Churchill, Bono, Oprah și Dickens care au înțeles acest lucru și și-au dezvoltat talentul îmbunătățind lumea din jurul lor.
Cu exemple de necontestat ale celor care și-au atins scopul, Maxwell, expertul în leadership la care apelează oameni de afaceri de pretutindeni, dezvăluie secretul a 13 alegeri-cheie pe care le poți face pentru a deveni o persoană extrem de talentată.
Făcând aceste alegeri vei descoperi că:
- Încrederea îți consolidează talentul;
- Inițiativa îți energizează talentul;
- Concentrarea îți direcționează talentul;
- Pregătirea îți poziționează talentul;
- Curajul îți testează talentul;
- Responsabilitatea îți întărește talentul;