0 titluri

Tel: 0722.940.581

  1. Acasă
  2. Cărți: Umor
  3. Umor cu și despre secret-tare
Carte

Umor cu și despre secret-tare

Coperta cărții: Umor cu și despre secret-tare de la editura Ganesha.
Cartea: Umor cu și despre secret-tare
Autor: * * *
Editura: Ganesha
Cumpăr
Autor(i): * * *
Editura: Ganesha
Anul apariţiei: 2019
Pagini: 96 (10x14 cm)
ISBN:9786068742694
Preţ: 10,00 Lei
Disponibilitate: în stoc

O colecție haioasă cu bancuri despre secretare

Două colege de birou stau de vorbă la sfârșitul zilei:

– L-ai văzut pe noul director?

– Da. Ce bine se îmbracă!

– Și ce repede…

Optimism: „un optimist e un bărbat care se însoară cu secretara lui, închipuindu-și că după aceea îi va putea face observații în legătură cu greșelile ei de ortografie.“

Un bărbat o poate face să creadă multe lucruri pe soția lui, însă nu și faptul că dintre cele 10 candidate la postul de secretară s-a nimerit ca cea care avea cele mai frumoase picioare era și cea mai bună la ortografie.

– Angajați-mă, îi șoptește o candidată la postul de secretară șefului de personal, voi avea grijă să vi se mărească salariul atunci când voi deveni soția directorului.

Într-o firmă patronul cunoaște câte ceva despre fiecare problemă, iar tehnicienii știu totul despre o anumită problemă. Numai secretara știe totul despre toate.

Soția își surprinde soțul în pat cu secretara lui. El încearcă să-i explice rațional:

– Când o să înțelegi odată că ceea ce face secretara mea în timpul ei liber o privește doar pe ea.

Sună telefonul la domiciliul unui om de afaceri. Soția acestuia răspunde și după câteva minute de conversație îi explică soțului:

– Era secretara ta.

– Ah! Și ce voia?

– Era nebună de gelozie. Voia să-i confirm că ai rămas acasă ieri, toată seara.