Copii matricei

Editura: Daksha
Anul apariţiei: 2008
Pagini: 650 (13x20 cm)
Preţ: 59,00 Lei
Disponibilitate: în stoc
Marile puteri, dar și industriile „strategice“, între care nu întâmplător este listată și cea farmaceutică(!), sunt arătate cu degetul pentru ravagiile pe care le produc „armele ecologice“ sau „bombele bacteriologice“ pe care le folosesc pe diferite meridiane sau, uneori, chiar în curtea proprie!
A existat dintotdeauna un București subteran total diferit de orașul de la suprafață!
Harta tunelurilor de sub Capitală dă la iveală tot felul de istorii fascinante și controversate, de la misterele metroului și Casei Poporului la jafurile bandiților de altădată.
Dincolo de istoria oficială, există o alta secretă, rezervată doar inițiaților, din perspectiva căreia faptele istorice aparent inexplicabile capătă semnificație iar înlănțuirea lor prinde contur conform unei logici oculte.
România abundă în manifestări paranormale care indică faptul că imediat dincolo de universul comun, rutinier, se află noi dimensiuni spirituale, la care se poate ajunge folosind portaluri energetice nebănuite, divinația esoterică.
Neverosimil, sau, dimpotrivă, făcând parte dintr-un plan bine structurat al unor civilizații extraterestre, istoria modernă a României este marcată de o suită de „întâlniri“ de gradul I, al II-lea sau al III-lea
Clujul, Timișoara, Brașovul, Sibiul sau Bucureștii ascund o sumedenie de evenimente și întâmplări misterioase care pot servi ca bază a teoriei conspirației în diferite epoci și pe care, în general, istoriografia oficială le evită sau le mistifică propagandistic.
În noiembrie 2013, Suveranul Pontif a rostit o frază care a lăsat să se înțeleagă prudența cu care abordează acest subiect: „Fecioara, a spus el, nu este un director de oficiu poștal care trimite mesaje în fiecare zi“.
Teritoriul actual al României a atras în decursul timpului o mulțime de populații din toate colțurile lumii. Acestea au lăsat aici urme fascinante și o moștenire culturală imposibil de ignorat, care acum este integrată patrimoniului național.
Este foarte posibil ca aselenizarea din 1969 să fi fost o mare farsă! Iar dacă ea chiar a avut loc, este mai mult decât probabil ca, atunci, când făceau primii lor pași pe Lună, cosmonauții americani să fi fost monitorizați de entități extraterestre.